Yüzme turu, özellikle yaz aylarında denize girmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Teknelerle düzenlenen yüzme turlarına yaz aylarında hem yerli, hem de yabancı pek çok turist katılmaktadır. Tekne ile gidilen bu yüzme turları sabah başlamakta ve akşamüstüne kadar devam etmektedir.

Yüzme turu organizasyonlarında denizin ve güneşin tadı olabildiğince çıkartılabilmekte, aynı zamanda kahvaltı ve öğle yemeğinden oluşan menülerle fiyata dâhil olarak yararlanılabilmektedir. Tekne içerisinde hazırlanan güneşleme yerleri ile güneşlenilmekte, uygun olan koylarda ise denize girilmektedir. Yüzme turları İstanbul’da kısa bir boğaz turu ile başlamakta ve Karadeniz’e doğru tekne yol almaktadır. Yüzme turlarında bir diğer rota ise İstanbul Adalar civarlarında olmaktadır.

Boğazda Yüzme Turu Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında İstanbul halkının yanı sıra, İstanbul’u gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği tekne turu çeşitlerinden birisi de, boğazda yüzme turu olmaktadır. İstanbul Boğazı’ndan başlayan bu yüzme turları hem Karadeniz yönüne doğru, hem de Adalar istikametinde olmaktadır. Sabah 09.00’da tekneye binerek başlayan yüzme turları, akşamüstü saat 16.00 ya da 17.00’ye kadar sürmektedir.

Teknede ile yapılan bu yüzme turları müşterilerin tercihine göre hem yemekli, hem de yemeksiz olabilmektedir. Yemekli olan yüzme turu içerisinde kahvaltı ve öğle yemeği verilmektedir. Deneyimli aşçıların hazırladığı yemekler ve kahvaltı menüleri ile çok keyifli zamanlar geçirilebilmektedir.

Yüzme turu kahvaltı menüleri ise zengin kahvaltılık çeşitlerinden oluşmakta olup, bu menülerde zeytin çeşitleri, peynir çeşitleri, börek, simit, omlet çeşitleri, menemen, sucuk kızartması, sosis kızartması ve daha pek çok kahvaltılık yer almaktadır.

Öğle yemeği menüleri ise yine kahvaltı gibi açık büfe olup tavuk, balık, et ve köfte ızgara çeşitleri, salata, pilav, makarna, meze çeşitleri, meyve ve tatlı gibi pek çok yemek çeşidinden oluşmaktadır. Aynı zamanda yüzme dışında tekne misafirleri okey, tavla ve kağıt oyunları gibi pek çok oyunu oynama imkanına da sahip bulunmaktadır.

Yüzme Turu Fiyatları

İstanbul’da düzenlenen yüzme turu fiyatları, seçilen turun niteliğine, gidilecek olan rotaya, yemekli ya da yemeksiz oluşuna göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Aynı zamanda gidilecek olan turda kullanılan tekne çeşitleri de, fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Yüzme turlarına en az 10 en çok 300 kişilik gruplar halinde katılabilmek mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda müşterilerin taleplerine bağlı olarak yüzme turu organizasyonları 500 kişilik kapasiteli olarak da düzenlenebilmektedir. Yüzme turları tek katlı gezi tekneleri ya da 2 katlı yatlar ile düzenlenmektedir. Bu turlarda kullanılan teknelerin ve yatların özelliklerine göre fiyat farklılıkları olmaktadır.

İstanbul Yüzme Turu Organizasyonu

İstanbul Boğazı’nda düzenlenen yüzme turları hem Karadeniz yönüne doğru, hem de Adalar bölgesinde olabilmektedir. Yüzme turları haftanın her günü sabahtan akşama kadar düzenlenmektedir. Karadeniz yönüne doğru olan yüzme turları sabah 09.00 başlamakta olup, kısa bir boğaz turundan sonra, Karadeniz girişine doğru tekneyle gidilmektedir. Daha sonra ise Beykoz bölgesinde tekne demir atarak, müşteriler istediği gibi denize girmektedir. Poyraz köy civarındaki koylarda ufak molalar verilerek istenildiği gibi denize girilebilmektedir. Bu beş ya da altı saatlik yüzme ve güneşlenme süresinden sonra İstanbul’a geri dönüş başlamaktadır.

Akşamüstü saat dört ya da beş civarlarında ise şehre geri dönülmüş olmaktadır. İstanbul yüzme turu Adalar yönüne doğru da düzenlenmektedir. Adalar yüzme turu da sabah dokuzda başlamaktadır. Marmara Denizi’nden Adalar’a doğru yol alan tekne ile Heybeliada, Büyükada, Burgaz Adası ve Sedef Adası gibi pek çok adaya uğranmaktadır. Bu adalarda ise kısa yüzme molaları verildikten sonra akşamüstü İstanbul’a geri dönülmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Yüzme turu fiyatları ne kadar?

Yüzme turu fiyatlarımız kişi başı belirttiğiniz tarihe menü ve kişi sayısına göre 75 TL-225 TL arasında değişmektedir.

Yüzme turu kaç saat sürer?

Yüzme turu organizasyonlarımız ortalama 8 saat sürmektedir. Süreyi isteğinize göre kısaltabilir veya uzatabiliriz.

Yüzme turu nerede yapılmaktadır?

Yüzme turu organizasyonu için konukları adalara veya Büyük liman – Poyrazköye getirmekteyiz.

Call Now Button
Konuşmayı Başlat
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabiliriz?