Teknede Türk Gecesi konusu, eğlenceli ve farklı bir tekne turu yapmak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Teknede Türk Gecesi organizasyonları en çok ilgi gören tekne turu çeşitlerinden olmaktadır. Teknede Türk Gecesi turlarına yerli ve yabancı pek çok turist katılmaktadır.

Teknede Türk Gecesi organizasyonlarında, Türk geleneklerinde yer alan birçok farklı dans çeşidi sergilenmektedir. Aynı zamanda teknede Türk Gecesi turları, müşterilerin isteklerine bağlı olarak yemekli ya da yemeksiz olarak verilebilmektedir. Teknede Türk Gecesi organizasyonları içeriğinde boğaz turları da bulunmaktadır. Böylelikle keyifli bir gece eşliğinde, İstanbul Boğazı’ında da dolaşılabilmektedir.

Teknede Türk Gecesi Nasıl Yapılır?

Tekne ile dolaşmayı seven pek çok insanın en çok katıldığı turlardan birisi de, teknede Türk Gecesi organizasyonları olmaktadır. Bu turlarda pek çok Türk dansı sergilenmektedir. Aynı zamanda danslar eşliğinde, müşterilerin de katılımı ile eğlenceli saatler geçirilmektedir. Tecrübeli olan dansçıları ve folklor gruplarının sergilediği bu danslar ile Türk kültürüne ait olan pek çok bilgi öğrenmekte mümkün olmaktadır. Buna bağlı olarak teknede Türk Gecesi içeriğinde yer alan dans çeşitleri ve oyunlar ise genel olarak şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kafkas dansları
  • Dansöz grupları dansları
  • Mevlana gösterileri
  • Profesyonel dj performansları
  • Canlı müzik sunumları
  • Türk halk oyunları
  • Kılıç dansları
  • Roman dansları
  • Oryantal gösteri dansları

Teknede Türk gecesi aynı zamanda yemekli turlar olup, bu tur içeriğinde ise zengin akşam menüleri bulunmaktadır. Bu yemek menülerine alkollü ya da alkolsüz olan içeceklerde her zaman dahil olmaktadır. Teknede Türk gecesi yemek menüsünde açık büfe olarak ızgara tavuk, balık, et ve köfte çeşitleri, meze çeşitleri, salata çeşitleri, tatlı çeşitleri ve meyve çeşitleri yer almaktadır.

Teknede Türk Gecesi Fiyatları

Teknede türk gecesi turlarında fiyatlar gidilecek olan turun taşıdığı özelliklere göre kendi içerisinde farklıklar göstermektedir. Buna bağlı olarak teknede Türk gecesi fiyatları kişi başı olarak hesaplanmaktadır. Teknede Türk gecesi turlarına hem kişisel olarak, hem de grup olarak katılma olanağı bulunmaktadır.

Teknede Türk gecesi turlarına en az 30 kişi katılım şartı aranmakta olup, müşterilerden gelen taleplere göre bu organizasyonlar en fazla 300 ile 500 kişi arasında da yapılabilmektedir. Aynı zamanda tur fiyatlarını kullanılan teknelerin özellikleri de etkilemektedir. Buna göre tek katlı olan gezi tekneleri ile ya da iki katlı olan yatlar ile teknede Türk gecesi organizasyonları düzenlenmektedir. Bu durumda yatlarla düzenlenen Türk geceleri, gezi teknelerine göre daha yüksek fiyatlara sahip bulunmaktadır.

İstanbul Teknede Türk Gecesi Organizasyonu

Teknede Türk gecesi organizasyonları, görsel olarak en eğlenceli tekne turu çeşitlerinden olup, gezi boyunca pek çok Türk dansını profesyonel olan dansçılardan izlemek olanağı bulunmaktadır. Bu turlar aynı zamanda İstanbul Boğazı’nda yol alan teknelerde düzenlenmektedir. İstanbulluların en çok katıldığı tekne turları arasında, teknede Türk gecesi turları olmaktadır.

Teknede Türk gecesi organizasyonlarında alkollü olan yemekler ya da alkol servisinin olmadığı yemek menüleri de yer almaktadır. En iyi tekne turlarından olan İstanbul teknede Türk gecesi organizasyonu başlama saati ise genel olarak akşam saat 20.00 olmaktadır. Turun bitiş zamanı ise gece 24.00 ile 01.00 arasında olmaktadır.

İstanbul’da düzenlenen teknede Türk gecesi turlarında, genellikle çocuklara bilet fiyatlarında % 50 oranında indirim imkânı da bulunmaktadır. Aynı zamanda tekneye gidiş aşamasında ve tur sonunda eve geri dönüş aşamasında müşteriler servis ile evlerine bırakılmaktadır. Teknede Türk gecesi organizasyonları, sadece yaz aylarında yapılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Teknede Türk gecesi fiyatları ne kadar?

Teknede Türk gecesi fiyatlarımız kişi başı menü içeriğine göre 100 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Teknede Türk gecesi kaç saat sürer?

Teknede Türk gecesi organizasyonumuz genelde 4 saat sürmektedir.

Teknede Türk gecesi için fotoğraf ve video ekibi mevcut mu ?

Teknede Türk gecesi organizasyonlarımızda fotoğraf ve video ekibimiz mevcuttur.

 

Call Now Button
Konuşmayı Başlat
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabiliriz?